» » Коломойський рятує Україну від нелюдської реформи Укренерго

Коломойський рятує Україну від нелюдської реформи Укренерго

Коломойский

Нікопольський завод феросплавів Коломойського через суд скасував тарифи для Укренерго на диспетчеризацію та передачу електроенергії.

Джерело: OneNews

Окружний адміністративний суд Києва призупинив за позовом Нікопольського заводу феросплавів дію тарифів для Укренерго на передачу електроенергії та послуг диспетчерського управління на друге півріччя 2019 року. Про це свідчить постанова суду від 27 червня.

У позовній заяві завод Ігоря Коломойського посилається на рішення Конституційного суду, який постановив, що НКРЕКУ, що затвердила тарифи для Укренегро, була створена в неконституційний спосіб, а її статус і спосіб формування не відповідають Конституції.

Позивач вважає, Комісія не мала повноважень встановлювати відповідні тарифи, а тому її постанови є протиправними.

Він нагадав, що в грудні 2018 року НКРЕКУ встановила тариф на передачу електричної енергії, включаючи плату за диспетчерське управління на 2019 рік на рівні 59,26 грн/кВт-год (без ПДВ).

Але вже в червні 2019-го постановами №954 і №955 Нацкомісія підвищила тариф на передачу електроенергії на друге півріччя в 6 разів, до 347,43 грн/кВт-год. (без ПДВ), і встановила тариф на диспетчеризацію на рівні 8,9 грн. / МВт-год (без ПДВ).

"Вартість електричної енергії та супутніх послуг, в тому числі і послуг диспетчерського управління, передачі електричної енергії, є критичним для НЗФ, так як в структурі собівартості продукції ці витрати є найбільшими" - йдеться в документі.

У суді зазначили, що, таким чином, за рахунок завищеного тарифу на передачу електроенергії відбувається перехресне субсидування між користувачами системи, що створює нерівні умови на ринку, як для виробників, так і для споживачів. Це, на думку, суду суперечить закону про "Про ринок електричної енергії".

Комментарии:
Прокомментировать
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Правдивые новости газеты правда
Copyright © 2018 GaZeTa.Org.Ua